Co je to UMF® faktor?

  • Každé balení Manukového medu UMF® je označeno tímto symbolem s připojenou hodnotou UMF® 5+, 10+, 15+, 16+ , 20+, 25+ (mohou být i jiné). Je to doklad certifikace a laboratorního určení antibakterální aktivity takto označeného konkrétního balení medu Manuka. Každé balení lze také dle dalšího označení na obalu lze zpětně „vystopovat“ a zjistit podrobnosti o jeho zpracování.
  • UMF® je označení medu stupnicí udělovanou medu Manuka, Přítomnost této specielní neperoxidové aktivity lze zjistit pouze laboratorními testy fenolového koeficientu ( odkaz fenolový koeficient )
  • Označení UMF® následované číslem vyjadřuje intenzitu UMF® aktivity v příslušné šarži stočeného medu.
  • A přesně tato antibakteriální aktivita, která je vyšší než normální aktivita nacházející se v jiných medech, je faktor který odlišuje Manuka med s certifikací UMF® od ostatních medů,
  • UMF® je registrovaný název a značka AHMA (Active Manuka Honey Association) a může být použita pouze uživateli, kteří mají potřebnou licenci a který splňuje přísná kriteria, zahrnující monitorování a audity kvality Manuka medu.
  • UMF® logo je uznávané na celém světě jako standard, který identifikuje a měří potenciál unikátní antibakteriální aktivity Manuka medu.
  • Ukázku laboratorního rozboru Manukového medu naleznete zde

UMF® med Manuka:

  • UMF® je označení medu stupnicí udělovanou medu Manuka, který po laboratorním otestováni vykazuje přirozenou a velmi stabilní neperoxidovou antibakteriální aktivitu.

Všechny medy z keřů Manuka tedy procházejí testy, účelem kterých je stanovit jejich neperoxidovou aktivitu. Tyto testy provádí laboratoř schválená vládou Nového Zélandu. Medům vykazujícím neperoxidovou aktivitu je udělen UMF® rating. Medy, které vykazují obvyklou peroxidovou aktivitu jsou potom označeny jako medy aktivní s číselným ratingem účinnosti. Každá šarže medu – jak UMF® tak aktivních – pak dostane svoje individuální číslo, což znamená, že původ medu lze vystopovat až do úlu ze kterého šarže pochází.

Jaký je rozdíl a vztah mezi označením UMF® a MGO? (Vysvětlení naleznete zde: Rozdíl mezi UMF® a MGO)

 

Srovnávací tabulka UMF a MGO :

stupnice UMF®  stupnice MGO (methylglyoxal) měřeno v mg/kg
30
UMF5+ 83
UMF5+ 100
UMF5+ 250
UMF10+  263
UMF10+  400
UMF15+  514
 UMF15+  550
UMF20+  829

 

Doprava GEIS zdarma nad 5 000 Kč

Zavolejte nám: +420 773 252 633